fbpx
 

İmplant Tedavisi
Nedir?

Antalya İmplant Tedavisi için oldukça önemli bir şehirdir. DentaFLY ekibi olarak dünyanın dört bir yanından gelen hastalarımızın tedavisini gerçekleştirmekteyiz. İmplant tedavisi uygularken, dünyanın en önde gelen markalarını kullanılır. Bu markaların sertifikalı diş hekimleri DentaFLY ekibimizde yer almaktadır. Sebebi ne olursa olsun fonksiyon ve görünüşünü tekrar kazandırmak amacıyla, kişinin çene kemiğine yerleştirilen, kişinin vücuduna uygun olan malzemeler kullanılarak yapılan, yapay diş kökü olarak adlandırılmaktadır.

Diş implantının diğer adı kemik içi implant olarak bilinir. Diş implantı, diş tedavilerini desteklemek için çene kemiğine cerrahi müdahale ile yerleştirilen tıbbi bir üründür.

Diş implantları kemik ile bütünleşme başarısı açısından değerlendirilir. Kullanılan ürünler ve cerrahi beceri, hastanın sağlık durumu gibi parametreler implant tedavisi için önemli başarı parametreleridir.

İmplant Tedavisi
Aşamaları Nelerdir?

İmplant tedavisi genel aşamaları, implantın yerleştirilmesi ile başlar ve ilerleyen aşamalarda kaplamanın yapılması ile sona ermektedir. İmplant tedavisinin başarılı olması için uygulayan uzmanların da tecrübelerine odaklı olarak geliştirdikleri çeşitli yöntemleri vardır. Denta FLY olarak yaklaşık yirmi yıllık tecrübemizi dünyanın önde gelen markaları ile birleştirip, tecrübe ve kaliteli ürünlerin ortaya çıktığı bir eksene taşıdık.

Antalya’da İmplant Tedavisini Nasıl Uyguluyoruz?

1. Genel Sağlık Kontrolü: Uzman hekim implant tedavisi için tanı koyduğunda, genel sağlık ve diş tedavisi üzerinde bazı sorular sorar. Bu sorulardan sonra vaka çeşitli açılardan değerlendirilir. İmplant tedavisinin yapılmasında bir sakınca görülmediğinde tedavi süreci başlar.

a. Röntgen Çekimi: Bir diş tedavisinde röntgenlenmiş diş görüntüsü hastanın dişleri ile ilgili genel bir görüntü vermektedir. Ancak teknolojinin dijital diş hekimliğine getirdiği son güncellemeleri takip eden DentaFLY, bu tetkiki bir adım daha ileriye götürmektedir.

3 Boyutlu görüntüleme sistemleri ile birlikte dişin ve çene yapısının üç boyutlu görüntüsü kaydedilir. Bu görüntü akabinde diş ve çene yapısı uzman doktor tarafından tam olarak incelenmektedir. Dişlerdeki görüntünün, hem doğallık hem de sağlık açısından olabilecek en kusursuz noktaya taşınması için uzman doktor hastaya özel çözüm adımları çıkarmaktadır.

b. İmplant Tedavisine Ek Tedaviler: İmplant tedavisi her zaman tek bir diş eksikliğinin giderilmesi olarak berrak bir süreç içermeyebilir. Bazı vakalarda yakın dişlerde farklı tedavilerde uygulanabilir.

Ayrıca birden fazla implantın uygulanması durumunda hasta daha doğal bir gülüşe kavuşmak isteyebilir. Bu durumda gerekliyse gülüş estetiği gibi ek tedavilerin uygulanması için hastanın tedavi planlaması hazırlanır. Diğer dişlerde, dolgu ve kanal gibi tedaviler uygulanacaksa bu işlemler implant öncesi başlatılır.

İmplant tedavisi teşhisi konulmuş ancak uzun süre bu tedavinin uygulanmadığı vakalar da bulunmaktadır. Bu tip durumlarda hastanın; mide, kalp, karaciğer gibi çeşitli organlarında da rahatsızlıklar olabildiği ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple implant tedavisi diş hekimliğinde öncelikli tedavi yöntemidir.

Dolayısıyla hastalarda bu tedavi aşamasını gerçekleştirirken, hastalarımızı kendi sağlık durumlarına göre yönlendirmekteyiz. Çoğu hasta haklı sebeplerle; kanal, diş beyazlatma, gülüş estetiği gibi süreçleri hemen bir arada yaşamak ister. Ancak bu durumda hangi tedavinin öncelikli olduğuna uzman hekim karar vermektedir.

Bizimle İletişimde Olun

+905491070700
+905491070701

Randevu Alın

DentaFLY ekibine ulaşmak ve randevu almak için hemen formu doldurun.

  İmplant Tedavisi
  Aşamaları Nelerdir?

  İmplant tedavisinde, implant markasına hasta ve doktorun görüşleri ile birlikte karar verilmektedir. Seçilen markaya göre implant tedavisinin aşamaları değişmemektedir. Bu noktada implant seçerken, kemikle uyumluluk ve iyileşme süreçleri gibi faktörler başta olmak üzere bazı karar mekanizmaları göz önünde bulundurulur.

  2. İmplant Tedavisi Süreci: Diş implantı lokal anestezi uygulandıktan sonra 15 dakika gibi bir süreçte hastaya yerleştirilir. İmplantın kemikle uyumlu hale gelmesi ve tamamen iyileşme süreci gerçekleştiğinde ise diş yerleştirilmeye hazır bir alt yapı oluşmaktadır. İmplant, bir diş kökü olarak düşünülebilir.

  a. İmplant Yerleştirilmesi: DentaFLY olarak hastalarımızın implantlarını uzman cerrahımız ile yerleştiririz. Bu işlem 15 dakika kadar sürmektedir. Ardından personelimiz tarafından implantın sağlıklı olması için hastaya bazı önerilerde bulunulur.

  İmplant 2 ile 3 ay arasında çeşitli sıklıklarla uzman hekimlerimiz tarafından kontrol edilir. Bu süreç içerisinde dikişler alınır ve diğer sağlık kontrolleri yapılır. Diş kökleri tamamen sağlıklı hale geldiğinde ise diş yerleştirme ve kaplama aşamalarına geçilir.

  b. İmplant Tedavisinde Kaplamanın Uygulanması: İmplant tedavisi her zaman tek bir diş eksikliğinin giderilmesi olarak berrak bir süreç içermeyebilir. Bazı vakalarda yakın dişlerde farklı tedavilerde uygulanabilir.

  İmplant tamamen sağlıklı hale geldiğinde, zirkonyum kaplama dişlere uygulanır. Bu aşamada dişlerin doğal bir görünüme kavuşması için çeşitli işlemler gerçekleştirilir. DentaFLY olarak kendi bünyemizde ürettiğimiz kaplamalarla çok kısa sürede ve sağlıklı bir görünüş elde edilmektedir.

  Kaplamalar dişlerin ölçüleri alındıktan sonra üretilir. Her kaplama hastanın diş ve ağız yapısına uygun ölçümlerde üretilir. DentaFLY olarak zirkonyum kaplamalarda her hastaya özel diş kaplamalarını kendi laboratuvarımızda üretiyoruz.

  Zirkonyum dişin nasıl göründüğünü belirler. Bu açıdan, zirkonyum kaplamanın diş boyutlarına uygun ölçülerde yapılması çok önemlidir. Ayrıca zirkonyum kaplamalarda diğer dişlerle uyumlu renkler kullanılması dişin gülüş estetiği açısından iyi görünmesini sağlayan önemli bir unsurdur.

  Mükemmele Bağlılık
  DentaFLY

  antalya dental treatments

  Gülüş Estetiği

  Yüz ve dudak yapısına uygun gülüşler tasarlanır.

  implant tedavisi antalya

  Zirkonyum Kaplama

  Dişin dış yüzeyine zirkonyum maddesinden yapılan kaplamalardır.

  agiz ve cene cerrahisi antalya

  Ağız ve Çene Cerrahisi

  Cerrah hekim tarafından ağız ve çene bölgesine yapılabilir operasyonlardır.

  antalya teeth whitening dis beyazlatma

  Diş Beyazlatma

  Dişin doğal beyazlığının kaybolduğu durumlarda uygulanır.

  DentaFLY

  En iyi tedaviyi alabilmeniz için gerekli tüm koşulları yaratıyoruz. DentaFLY olarak ekibimizin her üyesi size en iyi tedaviyi sunmak için çalışmaktadır.

  Ödüllerimiz
  Sosyal medya

  DentaFLY ile ilgili güncel içerikleri sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

  Free Consultation
  +905491070710
  Get Price Quote in 5 Hours